ЗАЕС - главные новости

ЗАЕС - последние новости часа

+1
Препарат калия йодид, который раздают горожанам, способен нейтрализовать действие радиоактивного йода на организм. В Луцке педиатры и семейные врачи начали выдавать пациентам таблетки йодида калия. Соответствующее распоряжение издало Управление здравоохранения Волынской ОГА.
Россия ведет себя как государство-террорист, стреляющее из танков в здании станции, делает из АЭС полигон для хранения оружия и снарядов. Президент Владимир Зеленский заявил, что Россия должна отказаться от радиационного и ядерного шантажа мира и передать оккупированную ею Запорожскую АЭС под полный контроль Украины и МАГАТЭ. "Здесь в Хиросиме я для того, чтобы мир услышал украинский призыв к объединению.

Все новости, где упоминается ЗАЕС

МАГАТЕ вимагає від Росії залишити ЗАЕС - lenta.ua - Китай - Канада - Україна - Росія - Польща
lenta.ua
48%
152
МАГАТЕ вимагає від Росії залишити ЗАЕС
У проекті резолюції, який підготували Польща та Канада для засідання Ради безпеки ООН, Росію закликають припинити всі дії на ядерних об'єктах України, повідомляє Reuters.Зазначений проект є продовженням резолюції, прийнятої на екстреному засіданні Ради у березні, проти якого виступили лише Росія та Китай.Дипломати сподіваються вплинути на Росію, щоб вона деокупувала ЗАЕС та припинила обстріли, що загрожують ядерній безпеці.У чорновому тексті йдеться про те, що Рада керуючих "засуджує постійні насильницькі дії РФ проти ядерних об'єктів в Україні, зокрема присутність російських військ та персоналу "Росатому" на ЗАЕС".У проекті міститься заклик до Росії "негайно припинити всі дії проти Запорізької АЕС та інших ядерних об'єктів в Україні, щоб компетентні органи мали змогу відновити повний контроль над усіма ядерними об'єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України".Рада керуючих "наголошує" на нещодавньому заклику гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі про створення "зони ядерної безпеки та захисту навколо Запорізької АЕС".Проект підготовлений від імені України, яка не є членом Ради керуючих, та має бути офіційно представлений на щоквартальному засіданні Ради директорів наступного тижня. Потім відбудеться обговорення та голосування.На запрошення України МАГАТЕ сформувало місію для візиту до окупованої ЗАЕС. До її складу увійшли 14 міжнародних експертів. Місія сфокусувалась на трьох завданнях: фізичний захист, ядерна безпека, гарантії нерозповсюдження ядерних матеріалів.
Звіт МАГАТЕ: російських окупантів на ЗАЕС назвали «радниками» українських атомників - lenta.ua - Украина - Росія
lenta.ua
69%
634
Звіт МАГАТЕ: російських окупантів на ЗАЕС назвали «радниками» українських атомників
"Ми працюємо і наш персонал працює на ЗАЕС, але ще там знаходиться 10-15 працівників з Росії, вони нелегально там перебувають. Місія МАГАТЕ написала, що вони є радниками й вони дають поради українській стороні з ядерної та радіаційної безпеки. Це дуже цікавий пасаж у цьому звіті", - сказав президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, повідомляє ČT24.Представники "Росатому" перебувають на Запорізькій АЕС незаконно."Нам не потрібні ніякі поради персоналу "Росатому". Що вони там роблять? Сидять в бункері, який зайняли на території ЗАЕС – це кризовий центр, який передбачений, щоб ліквідувати наслідки аварійної ситуації", - пояснив він.Глава "Енергоатому" вважає, що насправді росіяни просто крадуть інформацію про те, як працює українська атомна галузь та, зокрема, ЗАЕС."Вони там сидять і фактично крадуть інформацію із Запорізької атомної станції: про те, як ми там працюємо, які ми використовуємо програми, які модифікації ми зробили на наших блоках", - додав він.1 вересня місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС. До місії МАГАТЕ увійшли 14 міжнародних експертів. Місію очолив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі. Російські окупанти не пустили на ЗАЕС журналістів разом із МАГАТЕ.
Окупанти відмовилися робити спецперепустки для місії МАГАТЕ на ЗАЕС - lenta.ua - Украина - місто Київ - Росія
lenta.ua
44%
946
Окупанти відмовилися робити спецперепустки для місії МАГАТЕ на ЗАЕС
"Місія МАГАТЕ стоятиме у черзі, щоб потрапити на звільнену (захоплену росіянами) частину Запорізької області. Це викликано тим, що спецперепустки їм робити не будуть", - заявив так званий член "головної ради" Запорізької області, колаборант Володимир Рогов, повідомляє « УНІАН».Колаборант сказав, що місія "могла б швидко та безперешкодно потрапити туди з Росії". Тобто представникам МАГАТЕ не видадуть перепустки, оскільки вони здійснили офіційний візит через Київ.В окупаційній адміністрації Енергодару візит інспекційної групи очікують вранці 1 вересня.30 серпня місія МАГАТЕ прибула до Києва. Вона вирушить перевіряти територію Запорізької АЕС у зв'язку з її регулярним обстрілом з боку окупантів.
Російські кати катують людей у бункерах ЗАЕС - lenta.ua - Україна - Росія
lenta.ua
46%
186
Російські кати катують людей у бункерах ЗАЕС
Окупанти цинічно називають катівню - "Енергетик"."Процес знущань контролює сумнозвісне угрупування "Вагнер". Єдиною умовою злочинців для звільнення людей є грошовий викуп. Але й кошти – не гарантія свободи, особливо коли це стосується проукраїнськи налаштованих жителів Енергодару: їх загарбники просто люто ненавидять", - повідомляється в Telegram НАЕК "Енергоатом" із посиланням на Східну правозахисну групу.Ще одним елементом тортур є постійні погрози "кинути в реактор", "влаштувати радіоактивний душ", "назавжди зробити лисими і без зубів".Правозахисники припускають, що російські загарбники не пустять місію МАГАТЕ до всіх приміщень на Запорізькій АЕС."Ми вважаємо, що комісія МАГАТЕ має провести моніторинг усієї ЗАЕС і також взяти із собою представників МКЧХ та представників Верховного комісара ООН з прав людини, щоб припинити тортури та жорстоке поводження з полоненими в'язниці Енергетик", – зазначають у Східній правозахисній групі.
Росія готує акт ядерного тероризму на ЗАЕС - lenta.ua - Украина - Росія - місто Мелітополь
lenta.ua
78%
544
Росія готує акт ядерного тероризму на ЗАЕС
"Стало відомо, що до Мелітополя вони завезли 10 хімічних лабораторій. За допомогою цих лабораторій росіяни планують рятувати своїх офіцерів та генералів у разі радіаційних викидів на ЗАЕС", - повідомляє НАЕК "Енергоатом".Мер Мелітополя Іван Федоров розповів, що зараз лабораторії розташовані на території одного із лікувальних закладів міста."Це чергове підтвердження готовності Росії вчинити акт ядерного тероризму, спровокувавши на захопленій Запорізькій АЕС аварії з викидом радіації", - наголосили у компанії.В "Енергоатому" вкотре закликали всю світову спільноту, ООН та МАГАТЕ якнайшвидше сприяти виведенню російських військових з території ЗАЕС та Енергодару, демілітаризувати станцію та повернути її під повний контроль України.
Запорізька Аес - Названо дату візиту на ЗАЕС місії МАГАТЕ - lenta.ua - Украина
lenta.ua
63%
200
Названо дату візиту на ЗАЕС місії МАГАТЕ
Очікуваний візит МАГАТЕ на Запорізьку АЕС може відбутися наступного тижня. Про це в ефірі радіо НВ заявила радник міністра енергетики Лана Зеркаль.«Наступного тижня заплановано візит місії МАГАТЕ, і зараз вирішуються всі логістичні маршрути, як вони діставатимуться. Незважаючи на те, що росіяни погодилися, що місія їхатиме через територію України, вони штучно зараз створюють всі умови для того, щоб місія не доїхала до об'єкта, з огляду на ситуацію навколо нього», - повідомила Зеркаль.Агентство Bloomberg пише, що місія МАГАТЕ відвідає Запорізьку АЕС до 5 вересня.Тим часом, на ЗАЕС станом на 9.00 26 серпня всі енергоблоки відключені від енергомережі, передає Суспільне. Власні потреби станції в електроживленні зараз забезпечуються відремонтованою лінією з енергосистеми України.
У Запорізькій області готуються до евакуації у разі аварії на АЕС - lenta.ua - Украина
lenta.ua
95%
817
У Запорізькій області готуються до евакуації у разі аварії на АЕС
Обласна влада продовжує відпрацьовувати деталі пов'язані з організацією оповіщення населення та точками збору у разі евакуації."У разі виникнення НС через дії російських окупантів відпрацьована система термінового оповіщення населення про порядок дій та конкретний вид небезпеки доступними методами та на всіх доступних інформаційних ресурсах", - повідомляє в Telegram Департамент культури та інформаційної політики ЗОВА."Ми маємо чітко розуміти свої можливості. Оскільки у разі реальної небезпеки від дій російських загарбників вже не буде часу міркувати, необхідно буде чітко дотримуватися попередньо затвердженого плану дій. Все та всі мають працювати, як єдиний механізм. Будуть застосовані усі можливі системи оповіщення, в надзвичайних ситуаціях своєчасне та системне інформування має ключовий сенс. Ми маємо потурбуватися про населення як на підконтрольній, так і на окупованій території, нікого не можемо залишати сам на сам з бідою, - підкреслив голова ЗОВА Олександр Старух.Розроблено кілька планів, які "розраховані на тимчасово окуповані та на підконтрольну території". При цьому наголошується, що це дозволяє розрахувати всі можливості та перепони для евакуації цивільних.
Окупанти повністю відключили ЗАЕС від енергомережі України - lenta.ua - Украина - Росія
lenta.ua
78%
698
Окупанти повністю відключили ЗАЕС від енергомережі України
"25 серпня через пожежі на золовідвалах Запорізької ТЕС, розташованої поруч із Запорізькою АЕС, двічі відключалась остання (четверта) лінія зв’язку ЗАЕС із енергосистемою України – ПЛ-750 кВ ЗАЕС – "Дніпровська". Три інших лінії зв’язку раніше були пошкоджені під час рашистських обстрілів. Внаслідок цього два працюючих енергоблоки станції відключилися від мережі. Таким чином, дії загарбників спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції", - йдеться в повідомленні "Енергоатому".Власні потреби АЕС в електроживленні наразі забезпечуються з енергосистеми України через лінію зв'язку ЗАЕС – Запорізька ТЕС.Зауважень до роботи автоматики та систем безпеки поки що немає. Ведуться пускові операції щодо підключення одного з енергоблоків до мережі.
Працівники ЗАЕС просять світ запобігти глобальній ядерній катастрофі - lenta.ua - Украина - місто Москва
lenta.ua
45%
901
Працівники ЗАЕС просять світ запобігти глобальній ядерній катастрофі
"и переконані, що колективний розум і добра воля можуть змусити замовкнути гармати й не допустити непоправного. Наслідки можуть виявитися на порядок жахливішими, ніж результати трагедій у Чорнобилі та на Фукусімі. У світовій практиці атомної галузі немає аварійних планів, розрахованих на захист ядерних об'єктів у ситуації, коли вони стають територією бойових дій", - звернення персоналу Запорізької АЕС до світової спільноти.За 5 минулих місяців "порушено безліч правових норм, принципів і регламентів забезпечення безпеки у сфері поводження з мирним атомом", а останні два тижні атомна станція стала, "по суті, цілю безперервних військових атак"."Наша планета така маленька, і безглуздо припускати, що на ній десь можна буде сховатися від наслідків масштабної ядерної катастрофи", - йдеться у зверненні.У ньому не конкретизуються кроки, які світова спільнота має вжити і не вказується країна-агресор, відповідальна за можливу катастрофу.
Через обстріл окупантів на ЗАЕС може статися витік радіації та спалахнути пожежа - lenta.ua - Украина
lenta.ua
78%
131
Через обстріл окупантів на ЗАЕС може статися витік радіації та спалахнути пожежа
Обстріли ЗАЕС російськими військами з РСЗВ, починаючи з минулого тижня, спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції.Внаслідок атаки на одному з енергоблоків ЗАЕС спрацював аварійний захист. Як наслідок, один із трьох працюючих енергоблоків тепер відключено.Обстріл серйозно пошкодив азотно-кисневу станцію, об'єднаний допоміжний корпус, насосну станцію господарсько-побутових стоків, а також відкритий розподільчий пристрій 750 кВ (ВРП-750)."Окупанти обстріляли пожежну частину, розташовану за територією ЗАЕС і призначену для її захисту від пожеж та їх гасіння у разі надзвичайних ситуацій на станції. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є і пожежна небезпека", – додали в Енергоатомі.Пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика СХОЯТЬ ЗАЕС."ЗАЕС досі окупована і контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається", – резюмували у повідомленні.
Російські окупанти готують провокації на Запорізькій АЕС - lenta.ua - Украина
lenta.ua
62%
301
Російські окупанти готують провокації на Запорізькій АЕС
"Окупанти обстрілюють ЗАЕС із села Водяне (Запорізька область) та готують провокації під українським прапором", - йдеться у повідомленні ГУР Міноборони.Один із артилерійських ударів рашистів пошкодив перший блок насосної станції цеху теплових та підземних комунікацій, а ще один "приліт" призвів до часткового руйнування пожежної частини, що відповідає за безпеку ЗАЕС.Внаслідок ворожих обстрілів сталося займання лісу та трави на прилеглих територіях, що викликало сильне задимлення, а гасіння пожеж, викликаних обстрілами, ускладнене через обстріл пожежної частини."Одночасно окупанти активно створюють "картинку" для власної пропаганди. З цією метою на станцію нещодавно завезли два автобуси "масовки", яка має виконувати роль начебто "місцевих жителів та персоналу". Справжні місцеві мешканці та персонал відмовляються брати участь у подібних постановках", - повідомили у розвідці.До стели "Енергодар" на в'їзді до міста російські окупанти підігнали самохідну артилерійську установку "Піон" з нанесеною білою фарбою буквою "Z"."На САУ піднято синьо-жовтий український прапор. Очевидно, вона використовуватиметься для чергових провокацій з метою звинувачення ЗСУ", - зазначають у розвідці.
МВС готується до будь-яких сценаріїв на Запорізькій АЕС - lenta.ua - Украина - Росія
lenta.ua
67%
753
МВС готується до будь-яких сценаріїв на Запорізькій АЕС
"Наразі ми абсолютно відповідально можемо стверджувати, що адекватний контроль за діями Запорізької АЕС відсутній. Сьогодні вона фактично перебуває не просто в руках ворога, а й в руках неосвічених спеціалістів, які дійсно можуть допустити трагедію. Ті українські фахівці, які там залишилися, частково не допускаються до ділянок, де вони мають бути. Як відомо, на території станції сьогодні перебуває військова техніка РФ. Все це оцінюється як найвищий рівень загрози", – зазначив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, повідомляє МВС України.Український уряд вже звернувся до МАГАТЕ, щоб ця організація забезпечила належний контроль за цією атомною електростанцією."Говорячи про ситуацію на ЗАЕС, всі ми бачили обстріли, які здійснювали російські війська по енергоблоку. Це жахливо. Нагадаю, що це найбільша атомна електростанція в Європі, яка має шість енергоблоків. І важко навіть собі уявити той масштаб трагедії, який може бути, якщо росіяни і далі там залишаться. Після останніх обстрілів станції ми переконалися, що для них немає жодних стримуючих факторів. Вони готові на будь-які дії, незважаючи на наслідки", – сказав голова МВС України.МВС разом із ДСНС та Мінрегіоном обговорює різні сценарії, у тому числі й евакуацію населення навколишніх населених пунктів. Кожен ядерний об'єкт має чіткий, жорсткий план дій у разі надзвичайної ситуації.
Запорізька Аес - Росія запросила на 11 серпня засідання РБ ООН - lenta.ua - США - Вашингтон - Україна - Росія - місто Запоріжжя - місто Миколаїв
lenta.ua
94%
997
Росія запросила на 11 серпня засідання РБ ООН
російська федерація запросила на 11 серпня засідання Ради безпеки ООН. За даними росЗМІ, воно нібито пов'язане з «ударами Києва по Запорізькій АЕС».У якості доповідача рф хотіла б бачити гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.Навколо ЗАЕС відбувається ескалаціяросія перейшла до реалізації плану щодо підключення Запорізької АЕС до російської енергосистеми та відключення її від української.«Щоб переключити ЗАЕС на Крим, їй потрібно вимкнути весь південь України – окуповані частини Херсонської та Запорізької областей. Після цього вони починають знову заживлювати області від підстанції в Джанкої, поступово доходять до Каховської, а потім заживлюють ЗАЕС. Після чого ЗАЕС вже неможливо підключити до української енергосистеми, вона залишиться на російській частоті. Це їхній план, і вони почали його реалізувати», – сказав голова «Енергоатому» Петро Котін.За його словами, Україні потрібно відновити контроль над Запорізькою АЕС до зими, а росії вивести звідти своїх військових і техніку. Охороняти об'єкт можуть миротворці.Тим часом США закликають росію повернути Україні повний контроль над Запорізькою АЕС. Про це заявила прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр. За її словами, Вашингтон має намір співпрацювати з МАГАТЕ з цього питання.А тим часом від присутності російських військ на Запорізькій АЕС продовжують гинути десятками мешканці міст та сіл на протилежному березі Дніпра. У ніч на 10 серпня у Дніпропетровській області у Нікопольському районі у місті Марганець та прилеглих селах загинули 13 українців, ще 11 отримали поранення. Під систематичними обстрілами знаходяться також Миколаїв та Запоріжжя.
Російські окупанти погрожують підірвати Запорізьку АЕС - lenta.ua - Украина - Росія
lenta.ua
37%
615
Російські окупанти погрожують підірвати Запорізьку АЕС
Начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗС РФ генерал-майор Валерій Васильєв, який зараз командує гарнізоном ЗАЕС, сказав своїм солдатам, що "тут буде або російська земля, або випалена пустеля", повідомляє НАЕК «Енергоатом».«Як ви знаєте, ми замінували усі важливі об'єкти Запорізької атомної станції. І ми не приховуємо цього від ворога. Ми їх попередили. Ворог знає, що станція буде або російською, або нічиєю. Ми готові до наслідків цього кроку. І ви, воїни-визволителі, маєте розуміти, що іншого в нас немає. І якщо буде найжорсткіший наказ – ми маємо виконати його з честю!», - сказав Васильєв.За даними Енергоатому, українська розвідка має інформацію про мінування енергоблоків ЗАЕС російськими військами.6 серпня окупанти ракетами обстріляли Енергодар, влучили по майданчику ЗАЕС безпосередньо поряд із станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива.
Окупанти знову обстріляли Запорізьку АЕС - lenta.ua - Украина - Росія
lenta.ua
39%
365
Окупанти знову обстріляли Запорізьку АЕС
"Вочевидь, цілили саме по контейнерах ВЯП, які просто неба зберігаються поруч із місцями обстрілу. 174 контейнери, в кожному з яких по 24 збірки відпрацьованого ядерного палива!", - повідомляє НАЕК "Енергоатом".Через ворожі ракетні обстріли було пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС. Відтак вчасне виявлення та реагування у разі погіршення радіаційної обстановки або витоку радіації із контейнерів відпрацьованого ядерного палива наразі неможливе. Через безліч дрібних осколків від вибухів пошкоджено близько 800 кв. м віконних поверхонь в різних будівлях станції. "Внаслідок вибухів отримав осколкове поранення один працівник ЗАЕС – він був доправлений у міську лікарню. Всі російські військові, яких на майданчику ЗАЕС від дня її захоплення перебуває до 500 осіб, а також персонал терористичного Росатома заздалегідь сховались у бункерних приміщеннях станційних кризового центру та центру технічної підтримки", - повідомили у "Енергоатомі". Окупанти стріляли поблизу території заводу будівельних конструкцій та по водозабору м. Енергодар. "Цього разу ядерної катастрофи дивом вдалося уникнути, але дива не можуть тривати вічно. Треба терміново покласти край діям російських ядерних терористів, щоб вберегти Україну і світ від ядерної катастрофи. Тому вкотре наголошуємо на необхідності термінового виведення озброєних військових РФ із території цивільного ядерного об‘єкту України – ЗАЕС – та встановлення в районі розташування найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції демілітаризованої зони", - заявили в "Енергоатомі".
Олег Жданов - Росатом проводить інкорпорацію Запорізької АЕС - lenta.ua - Украина
lenta.ua
52%
701
Росатом проводить інкорпорацію Запорізької АЕС
Окупанти переводять Запорізьку АЕС до структур «Росатому» і підключають до енергосистеми російської федерації. Про це в оперативному зведенні 06.08 про ситуацію на фронтах за останню добу розповів військовий експерт Олег Жданов.За його словами, росіяни знищують електричні підстанції в районі ЗАЕС, які забезпечують електроенергією територію України.«рф, здійснюючи обстріл Запорізької АЕС, звинувачує в них ЗСУ, а насправді російські загарбники знищують знижувальні підстанції, які займаються забезпеченням електрики інших територій України. Фактично вони відключають Запорізьку атомну електростанцію від енергосистеми України», - наголосив експерт.Він зазначив, що росія ігнорує запити МАГАТЕ. З 4 березня на Запорізькій АЕС перебуває російська адміністрація.«Вони вже включили ЗАЕС до складу «Росатому», і зараз там проводяться у прискореному режимі заходи щодо перекидання потужностей. Росіяни будують підстанцію, за допомогою якої вони переключать цю «атомку» повністю на себе, на російські енергомережі та об'єднуються з російською енергосистемою. Ось така серйозна ситуація склалася на атомній станції. Для того щоб це зробити безболісно, вони виводять реактори в холостий режим і намагаються максимально знижувати потужність цих атомних енергоблоків. Навколо найбільшої в Європі атомної електростанції складається погана ситуація», - наголосив український військовий експерт Олег Жданов.
DMCA